Odebranie paczki z Paczkomatu Inpost

Na ostatnich zajęciach omawialiśmy zagadnienie związane bankowością internetową oraz kupnem produktu na Allegro. Jeżeli wszystko dobrze zamówiliśmy to w pewnym momencie przyszła pora na wybranie sposobu dostawy. Jednym z nich jest paczkomat InPost, dzięki któremu samodzielnie i w dowolnej porze można odebrać przesyłkę. Wielu z Państwa zadało pytanie w jaki sposób to zrobić? Ten artykuł przeprowadzi Państwa krok po kroku jak odebrać zamówioną przesyłkę z paczkomatów Inpost.

Fotografie towarzyszące temu artykułowi niestety były wykonane wieczorem, ale sama funkcjonalność pozostaje bez zmian. Paczkę można odebrać o dowolnej porze dnia i nocy.

Podczas zamówienia produktów na Allegro lub w dowolnym sklepie internetowym w pewnym momencie należy wskazać odpowiedni paczkomat, gdzie chcemy odebrać przesyłkę. Należy wybrać ten, do którego mamy najbliżej lub po prostu będzie można wygodnie dojechać.

Zakładam, że wykonaliśmy poprawnie zamówienie i wybraliśmy odbiór we właściwym paczkomacie InPost.

Zaczynamy!

  1. O dostarczeniu przesyłki zostaniemy powiadomieni SMSem, że paczka została dostarczona do paczkomatu pod wskazany adres wraz z kodem odbioru. W tym samym czasie, na adres mailowy powinniśmy dostać takie samo powiadomienie.

2. Podchodzimy do odpowiedniego urządzenia – paczkomatu, który został wcześniej wybrany, a jego pełny adres został napisany w smsie. Urządzenia najczęściej zlokalizowane są przy supermarkecie (np. w Chrzanowie przy Tesco, w Trzebini przy Intermarche, w Krzeszowicach przy Intermarche, Biedronce). Pełną listę paczkomatów Inpost można znaleźć tutaj.

3. Widzimy poniższy zrzut lub podobny i klikamy ręką na ZACZYNAMY!. Większość paczkomatów Inpost ma dotykowe ekrany.

4. Na pytanie co dziś załatwiamy odpowiadamy ODBIERZ PACZKĘ.

5. Na kolejnym ekranie wpisujemy swój numer telefonu i kod, który otrzymaliśmy SMSem. Można również skorzystać z czytnika i otworzyć kod QR (pod warunkiem, że posiadamy w telefonie dostęp do internetu).

6. Będzie trzeba jeszcze chwilkę zaczekać. Następuje odliczanie sekund.

7. Po chwili powinna otworzyć się odpowiednia skrzynka z naszą przesyłką. Podchodzimy i wyciągamy paczkę.

8. Po odebranej paczce, zamykamy skrzynkę i ponownie podchodzimy do wyświetlacza. Można zobaczyć ile czasu zajął odbiór przesyłki. W poniższym przypadku to tylko 46,76 sekundy. Na zakończenie klikamy KOŃCZYMY NA DZIŚ.

 

W kilku powyższych krokach prześledziliśmy odbiór przesyłki z paczkomatów Inpost. Wszelkie pytania lub uwagi proszę pisać w komentarzach.

Comments

comments